6*8 150 uH RLB0712-151KL Radial Power DIP Inductor
SKU: RM005921
Robomart
Availability:
In stock
Product Highlights
19.00 22.00 (Incl. GST)
In stock
  • Cash on Delivery (COD) available on orders above 599/-
  • Free shipping on prepaid orders above 999/-
  • 2 Days Return Policy!
  • Dispatch in 24-48 Working Hours from Warehouse!
RLB0712-151KL
Inductor, Radial, RLB Series, 150 ?H, 280 mA, 0.5 ohm, ? 10%
Specifications:
Product Range: RLB
Inductance: 150?H
Inductor Construction: Unshielded
RMS Current (Irms): 280mA
Saturation Current (Isat): ?
DC Resistance Max: 0.5ohm
Inductance Tolerance: ? 10%